Pedagog szkolny

Czas pobytu w gimnazjum to szczególny okres w życiu młodego człowieka – już nie dziecka, ale też jeszcze nie osoby w pełni ukształtowanej. To czas zmian, większych obowiązków, wzrastających wymagań. Pojawiają się nowe, niekiedy fascynujące doświadczenia, ale też trudne wybory. Okres dojrzewania to czas przełomu, któremu mogą towarzyszyć trudności, niepowodzenia, lęki i niepokoje.

Drogi Gimnazjalisto! Rodzicu! Jeśli jest coś, co Ciebie nurtuje, martwi – zapraszam. Wspólnie przyjrzymy się problemowi, poszukamy rozwiązania, „oswoimy” lęk.

Można też tak zwyczajnie przyjść i opowiedzieć o swoich sukcesach, planach, porozmawiać o tzw. „wszystkim i niczym”.

Godziny pracy:

Uwaga!

W miarę potrzeb można uzgodnić termin spotkania w dogodnym dla siebie czasie.

Wszystkim, którzy borykają się z przeciwnościami, są niepewni swoich możliwości, dedykuję powiastkę Giuseppe Pellegrino.

„Pewnego razu dwie żaby wpadły do tej samej miseczki z mlekiem. Pierwsa zaczęła nartchmiast wrzeszczeć: "Jestem skończona!Umieram!" i zaczęła się topić.Druga z nich, za wszelką cenę pragnęła przeżyć, z całych sił zaczęła przebierać nogami tak, że znajdujące się pod jej nogami mleko przemieniło się w masło. Odbiła się od niego i w ten sposób wyskoczyła na zewnątrz – uratowała się!

Optymizm to odwaga, pasja i ocalenie”.

Życzę optymizmu! Pozdrawiam

Maria Rak