Literackie nagrody rozdane!

Dzisiaj rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Literacki  „O czarne pióro”. Tegoroczni konkursowicze zmagali się  z tematem pt. "Przez dziurkę od klucza”. Poziom prac był bardzo wyrównany, dlatego jury w składzie: Aneta Szakoła, Maria Rak, Ewa Kuriata postanowiło nie przyznawać miejsc, dwie prace wyróżniono- Emilii Gralewskiej z klasy 2C oraz Darii Czeremurzyńskiej z klasy 3C. Ponadto nagrody książkowe otrzymali Marcelina Krzyżanowska 2B, Zuzanna Siera 2C, Wiktoria Surowiak 3C, Weronika Kwiatkowska 3C, Hanna Styś 3B. Nagrodzono także prace  uczennic z klasy 4B- Zuzanny Morusiewicz, Kasi  Wojak oraz Nikoli  Seremak.

Gratulujemy  i dziękujemy wszystkim , którzy zechcieli się podzielić swoją twórczością , a nie jest to łatwe.

Zawody siatkarskie 2017

Po zaciętym meczu z SP 5 o III miejsce nasza szkoła zajęła dobre IV miejsce. Dziewczyny grały na dobrym poziomie a porażka była minimalna. Gratulujmy dobrego występu!!!

Konkurs w Muzeum XI 2017

W środę (22.11) odbył się kolejny konkurs historyczny. Tym razem nasza drużyna zmagała się z tematem "Marszałek J. Piłsudski i jego czasy". Ola Urban z II d i Łukasz Garczyński z II c zajęli wysokie 5. miejsce na 32 uczestników. Gratulujemy i powodzenia w etapie grudniowym.

Żarskie Forum Dzieci i Młodzieży 2017/2018

23 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Żarskiego Forum Dzieci i Młodzieży. Celem było uzupełnienie składu oraz zebranie ciekawych pomysłów związanych z działaniami w roku 2018. Dla nas ogromnym wyróżnieniem było wybranie na przewodniczącego forumKacpra Ćwiertnia z klasy III B gimnazjum oraz na vice przewodniczącego Alana Lenartowicza z klasy VII b SP 8. Gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniach forum samorządowego w naszym mieście.

Święto Niepodległości 2017

W piątek, 10XI , świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. Upamiętnia ona  dzień odzyskania przez nasza Ojczyznę niepodległości. 11 listopada 1918r. po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Z tej okazji uczniowie klas drugich przygotowali apel patriotyczny.