Dzień Kobiet 2018

 8 marca w Dniu Kobiet nie zabrakło zabaw i quizu dla wszystkich klas. Jak zwykle na wysokości zadania stanął niezawodny Samorząd Uczniowski wraz z Panią Joanną. Oto fotorelacja.

 

                                                                                               

Podsumowanie projektu "Spraw aby dzieci z Syrii przetrwały zimę".

 

Podsumowanie projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”

 

Zima każdemu z nas kojarzy się przeważnie z pięknym obrazkiem białego puchu, świątecznych dekoracji czy zabaw na lodowisku. Niestety są zakątki świata, gdzie zima jest zagrożeniem. Tak jest w Syrii – kraju, w którym od kilku lat trwa wojna. Spowodowała ona ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźstwa, a tym, którzy pozostali odebrała wszystko co mieli. Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać.

Szkolny Klub UNICEF, a tym samym uczniowie klas II i III włączyli się w wielką akcję pomocy, która trwała w naszej szkole od grudnia do początku lutego. Dzięki waszej hojności, wielkiemu sercu i wrażliwości udało nam się zebrać 265 zł. Pieniądze już zostały wysłane na konto UNICEF Polska i wykorzystane na zakup koców oraz ubrań. Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz dziękujemy. Jesteście wielcy!!!

Konkurs o Żarach w Muzeum

Konkurs w Muzeum - „Wiem wszystko o Ziemi Żarskiej”

W minioną środę w żarskim muzeum odbył się kolejny konkurs. Tym razem nasze dziewczyny zmagały się zagadnieniami do tyczącymi Ziemi Żarskiej. Ola Urban z II d zajęła III miejsce, natomiast Oliwia Różewicz była tym razem piąta. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z historią!

 

Gościliśmy specjalistów z żarskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

W dniu 23 stycznia uczniowie klas IIc i IId na zajęciach warsztatowych, przeprowadzonych przez panią Hannę Malarę i Annę Słociak, poznali techniki sprzyjające efektywnemu uczeniu się.

 

 

29 stycznia i 1 lutego uczniowie klas IIIa i IIIc uczestniczyli w zajęciach aktywizujących do wyboru kierunku kształcenia i zawodu zrealizowanych przez panią psycholog Emilię Stachów.

 

 

Lekcja z Mistrzem- człowiek gór, człowiek z pasją

      Spotkanie z Rajmundem Kondratowicz- ratownik GOPR, nauczyciel w-f, podróżnik i speleolog.  Opowiadał o swoich wyprawach i pracy ratownika.