Hobbit w oryginale

Dzień Czytania Tolkiena (25 marca) był okazją do uczczenia pamięci pisarza oraz zapoznania się z jego twórczością   w oryginale. Na zajęciach z języka angielskiego czytano książkę pt."Hobbit czyli tam i z powrotem".

Konkurs Recytatorski 2019

7 lutego 2019 roku w Żarskim Domu Kultury "Luna" miały miejsce eliminacje  miejskie Lubuskiego  Konkursu  Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały Naomi Zwierz i Aleksandra Urban z klasy 3d. Naomi otrzymała wyróżnienie, a Ola tytuł laureata. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Olę na etapie powiatowym.

Uczestniczyliśmy w akcji „Światełko Pamięci”

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję zbierania zniczy, które 1 listopada zapłoną na polskich nekropoliach we Lwowie. Udział w akcji to wyraz naszego hołdu składanego  Rodakom, którzy zginęli walcząc o polski Lwów, a także wyraz pamięci o Polakach, którzy na zawsze pozostali na Kresach.

Jesteśmy dumni, że tak wielu spośród nas prezentuje świadomą postawę patriotyczną i obywatelską.

WŁĄCZYLIŚMY HISTORIĘ I BOHATERON W NASZEJ SZKOLE

24 sierpnia w Żarach- konkurs fotograficzny

24 sierpnia w Żarach odbyła się XIII AKCJA FOTOGRAFICZNA .Tematyką prac było  życie mieszkańców miasta Żary -swojej rodziny, przyjaciół, sąsiadów i społeczności. Można było sfotografować życie rodzinne, pracę i wypoczynek mieszkańców miasta.

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Zuzanna Siera zdobyła III miejsce.  Już dzisiaj zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbywa się na wolnym powietrzu przy Urzędzie Miasta a laureatce gratulujemy dobrego oka.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Joanna Duszyńska-Sokołowska