Losowe zdjęcia

Licznik Daty

Do wakacji pozostało 25.06.2016 24:00 WAKACJE !!!

Teatr - Alter Ego

Odwiedziło nas:171647

Święto Komisji Edukacji Narodowej-2017

Z okazji Święta Edukacji Narodowej

wielu sukcesów

zawodowych i osobistych,

spełnienia marzeń

oraz śmiechu każdego dnia wszystkim nauczycielom

i pracownikom oświaty

życzy społeczność uczniowska.

Światełko pamięci 2017

Światełko Pamięci

Zapraszamy do włączenia się do prowadzonej przez Kresowe Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich oraz Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach akcji zbierania zniczy, które zapłoną
1 listopada na polskich cmentarzach we Lwowie.

Celem akcji jest utrwalenie pamięci o wspaniałym Zawsze Wiernym Mieście i Polakach, którzy budowali tam, na polskich Kresach, wielkość Lwowa i Rzeczypospolitej.

W szkole znicze zbieramy do dnia 20 października i można je przynieść do gabinetu pedagoga szkolnego lub do gabinetów 27 i 22.

Zapraszamy na wspólną lekcję historii, patriotyzmu i wychowania obywatelskiego.

Przynieś znicz – zapal Światełko Pamięci!

Świat okiem fizyka

W dniu 27.09.17 cztery uczennice  z klas 2a i 2d Gimnazjum uczestniczyły wraz z opiekunem nauczycielem fizyki panem Sławomirem Muzyką w bardzo ciekawej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki w Zielonej Górze. Konferencja składała się z dwóch wykładów i warsztatów twórczych, które odbyły się na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wykłady dotyczyły dwóch tematów: Zanieczyszczenie światłem i Laboratorium fizyczne w smartfonie. Najwięcej emocji i wrażeń przyniosły warsztaty, na których uczestnicy w grupach mieli zbudować z makaronu spagetti jak najwyższą wieżę , posługując się tylko otrzymanymi materiałami . Grupy spisały się świetnie. Nasza wieża sprawiła nam niezły horror. Systematycznie w mierzonym czasie przechylała się, ale utrzymała i zadanie zaliczone. Najwyższa wieża miała aż 98 cm! Konferencja była jednocześnie przygotowaniem do Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki  Świat okiem fizyka. Z naszej szkoły wezmą w niej udział 2 grupy, jeżeli zakwalifikują się dalej.

Europejski Dzień Języków 2017

Już po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie wszystkich klas zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę, umiejętności i słuch "językowy". Rozwiązywali rebusy, krzyżówki, rozszyfrowywali Dzień dobry w ponad 20! językach, słuchali piosenek w różnych europejskich językach, próbowali pisać cyrylicą, rozpoznawali zabytki i osobistości oraz wykonywali zadania ukryte pod QR-kodami.
Warto uczyć się językówUśmiech

Próba ewakuacji 2017

Dzisiaj - 4X - na 4 lekcji miała miejsce próba alarmowa. Ćwiczyliśmy ewakuację z budynku szkoły na wypadek zagrożenia pożarowego. Wszyscy zastosowali się do procedur. Egzamin zdany.