Święto Komisji Edukacji Narodowej 2018

Wycieczka edukacyjna 2018

9 października uczniowie klas III gimnazjalnych i klas VIII  zobaczyli  miejsca położone  blisko Żar  posiadające  walory turystyczne , krajobrazowe i ,o czym mogli się przekonać  uzupełniając „ Karty Pracy „–edukacyjne. W blasku pięknego, jesiennego słońca  spacerowali po parkach -Mużakowskim,  Kromalu, Geoparku  „Łuk Mużakowa”. Jednak to widok Nochten- Parku Głazów Narzutowych był  poruszający- z jednej strony wielka elektrownia, z drugiej  kopalnia odkrywkowa, a pomiędzy -park skał i roślin , które są w stanie wśród tych kamieni  żyć.

Dzień Chłopaka 2018

We wtorek, 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Nasi koledzy musieli zmierzyć się z różnymi konkurencjami np. chodzeniem na szpilkach, czy przygotowaniem stylizacji pod presją czasu. Krzywe miny mieli tylko po wypiciu soku z cytryny. Wszyscy bawili się świetnie. Wszystkiego najlepszego chłopaki!!

Sukces młodej literatki

18 września odbył się III finał LUBUSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO Uniwersytetu Zielonogórskiego.                 Na konkurs organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski wpłynęła rekordowa liczba prac, aż 350 z całego województwa . Do tytułu laureata wybrano autorów 50 prac. (20 w kategorii 9-13 lat, 20 w kategorii 14-16 lat i 10 w kategorii 17-20 lat).  Nasza uczennica Zuzanna Siera z kl. III c znalazła się w gronie laureatów, a jej praca pt. „ Syntezja” zdobyła uznanie jury. Zuzia brała udział w warsztatach z pracownikami wydziału filologii polskiej UZ na temat tworzenia bohatera literackiego. Wszyscy laureaci otrzymali książki, w których zostały umieszczone ich opowiadania.
Gratulujemy!!!

Samorząd Uczniowski 2018/2019