Akcja Czysty Aniołek

Po raz kolejny chcemy pomagać i włączamy się, tym razem w akcję „Czysty aniołek” prowadzoną przez Stowarzyszenie „PIĘKNE ANIOŁY” z Krakowa.

JAK MOŻEMY POMÓC? - organizujemy w szkole zbiórkę do końca maja 2018.

CO ZBIERAMY? - mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, odżywki do włosów

GDZIE PRZYNOSIMY? - do P. M. Olechno, gab. 27

CO ZROBIMY Z PRZYNIESIONYMI RZECZAMI? - dostarczymy do najbliższego ośrodka pomocy społecznej, z którego trafią do najbardziej potrzebujących dzieci w naszym mieście.

Pamiętajcie dobro wraca podwójnie! Liczymy na Was!

Ojcowizna 2018

Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"

W piątek, 23 marca uczestniczyliśmy w VIII Żarskim Sejmiku Krajoznawczym pod hasłem "Mijające krajobrazy czyli o budowaniu polskości na Ziemi Żarskiej" zorganizowanym przez Klub Turystyki Aktywnej PTTK "Ryś". Jednym z punktów Sejmiku było nagrodzenie uczniów i ich prac Konkursu PTTK "Poznajemy Ojcowiznę". Nasza uczennica Karolina Łuczak z kl. 2 B zajęła III miejsce w Finale Powiatowym. Gratulujemy. Poza tym mieliśmy możliwość wysłuchania opowieści dr Marka Femlaka o ośliczce Basi - maskotce 105 Kresowego szpitala Wojskowego, "Historii jednego sztandaru" P. Adama Masiowskiego. Spotkanie umilały piosenki powstańcze w wykonaniu P. T. Fetzkiego.

Konkurs w Muzeum 2018

W czwartek, 22 marca w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego odbył się kolejny konkurs. Tym razem temat dotyczył " Drogi do Niepodległości. jak powstawała II Rzeczpospolita. Walka o jej granice". Łukasz Garczyński z kl. 2 C zajął wysokie, II miejsce. Dziewczyny - Ola Urban z 2 D i Oliwia Różewicz z 2 A tym razem poza podium. Gratulujemy i życzymy wysokich wyników w ostatnim, kwietniowym etapie, który będzie dotyczył postaci Ireny Sendlerowej.

Żywa lekcja historii z Mieszkiem I

23 III  mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji historii na żywo. Poznaliśmy życie ludzi oraz sposoby walki w czasach pierwszych Piastów. Oto krótka fotorelacja.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca  obchodzony jest Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Patron tego dnia to The Tolkien Society. Jest to okazja aby uczcić pamięć pisarza oraz zaprosić wszystkich do odkrywania literackiego Śródziemia. Uczniowie , wśród których znalazł się Gandalf i Elf , przedstawili  sylwetkę J.R.R. Tolkiena oraz przeczytali  fragment  „Władcy Pierścienia”.                            W bibliotece tworzono plakat z cytatami z książek.